Fotel le corbusier

Rate this item
(0 votes)

fotel le corbusier biały

Fotel z charakterem …

Fotele Le Corbusier to przykład mebla z charakterem. Jest to elegancki fotel tapicerowany skórą ekologiczną w kolorze białym lub czarnym, osadzony na lśniącym stelażu z chromowanej stali. Fotel nawiązuje zarówno nazwą, jak i designem, do twórczości znanego francuskiego architekta – Le Corbusiera. Był on jednym z czołowych przedstawicieli architektonicznego modernizmu oraz wielkim miłośnikiem betonu architektonicznego.

… inspirowany architekturą

Fotel swoim wyglądem przypomina najbardziej znaną i rozpoznawalną willę Le Corbusiera, czyli Savoye, która jest i jeszcze długo będzie obiektem studiów dla młodych architektów. Proste prostopadłościenne poduchy przywodzą na myśl gładkie betonowe ściany, a elementy z chromowanej stali bez wątpienia zainspirowane zostały balustradami znajdującymi się wewnątrz, jak i na zewnątrz tego nietuzinkowego budynku. Inspiracja wydaje się oczywista.

… idealny do salonu i loży VIP

Fotel Le Corbusier to mebel, który polecamy do strefy Lounge lub loży VIP. Jest to mebel tyleż szykowny, co solidny, dlatego też odnajdzie się świetnie wszędzie tam, gdzie wymagana jest pewna doza elegancji lub w miejscach o wysokim prestiżu. Fotele Le Corbusier odnajdą się zatem bez trudu w salonie, poczekalni prestiżowej kancelarii jako dodatkowe wyposażenie biura lub stoiska targowego, itp. Polecamy wynajem foteli Le Corbusier w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i czarnym.

 

 

Inne warianty:

fotel le corbusier białyfotel le corbusier czarny